Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w celu zapewnienia wygody podczas przeglądania serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób są wykorzystywane, kliknij tutaj

Znak D-1

Znaki informacyjne

Znak D-1 Droga z pierwszeństwem.
D-1
Droga z pierwszeństwem.
Oznacza początek lub kontynuację drogi z pierwszeństwem.

Mogą pod nim być umieszczone:

1. T-06a "tabliczka wskazująca rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie" (umieszczana na drodze z pierwszeństwem)

2. T-06b "tabliczka wskazująca układ dróg podporządkowanych" (umieszczana na drodze z pierwszeństwem)

Należy on do grupy znaków drogowych pionowych. Obowiązują dla nich następujące reguły:

1. znak drogowy pionowy umieszczony po prawej stronie jezdni lub nad jezdnią dotyczy kierujących znajdujących się na wszystkich pasach ruchu; jeżeli jednak znaki są umieszczone nad poszczególnymi pasami ruchu, to znak dotyczy tylko kierujących znajdujących się na pasie, nad którym znak jest umieszczony. Znak umieszczony po lewej stronie jezdni lub pasów ruchu stanowi z kolei powtórzenie znaku umieszczonego po prawej stronie, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej.

2. kierujący jest obowiązany stosować się do znaku drogowego pionowego umieszczonego na wysyłającym żółte sygnały błyskowe pojeździe, który wykonuje na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne.

Inne znaki w kategorii
comments powered by Disqus